Alkalita bazénové vody a její pH jsou spojené misky vah

Kapičkový tester alkality
Kapičkový tester alkality

Základní popis

Hlídání stavu bazénové vody je jedna z nejdůležitějších činností. Každý z nás chce mít v bazénu čistou a zdravotně nezávadnou vodu, do které se nemusíme bát pustit například děti. Čas od času se může stát, že vám bude v bazénu kolísat pH vody. pH vody je úzce spojeno s její celkovou alkalitou. Alkalitu vody můžete dostat do normálních hodnot pomocí přípravku alkalita plus.

Použití, význam

V bazénové vodě byste neměli měřit pouze hodnotu chlóru, ale také další parametry. Jedním z takových parametrů je celková alkalita voda. Parametr celková alkalita vody má přímý vliv na pH ve vašem bazénu.

Jak by se měla pohybovat celková alkalita vody v bazénu? V ideálním případě byste se měli držet v rozmezí 80 – 120 mg/l, a to ve formě uhličitanu vápenatého.

Může se ale stát, že se vám nebude dařit správně upravit hodnotu pH vody. Alkalita vody se zhoršuje kvůli využívání bazénové chemie k dezinfekci vody nebo při využívání ohřevu vody. V případě kolísání pH vody za to může příliš nízká alkalita. V tu chvíli byste se měli poohlédnout po přípravku, který celkovou alkalitu bazénové vody upraví a zpátky zvýší.

Takovýmto přípravkem je také marimex aquamar alkalita plus. K čemu slouží alkalita plus? Jedná se o přípravek v prášku zvyšující alkalitu bazénové vody a stabilizující její pH.

Dávejte pozor na příliš vysokou dávku přípravku alkalita plus. Pokud potřebujete přidat větší množství, vždy vodu nejprve důkladně promíchejte. V jednom kroku dávkování nepřesahujte hodnotu 50 pmm.

Se správnou alkalitou a pH vody úzce souvisí kvalita vody v bazénu. Pokud by byly hodnoty mimo doporučené hranice, mohou se rychleji tvořit sinice, voda se může rychleji zakalovat a také může voda nepříjemně smrdět chlórem. Vysoká hladina chlóru je pak zdravotně škodlivá.

Závěr a doporučení

Alkalita plus
Alkalita plus

Přípravek alkalita plus byste měli v případě potřeby určitě využít. Jeho aplikace do bazénové vody je jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Pouze bazén se správným pH vody je zdravotně nezávadný. Investice to není velká a budete mít jistotu, že se o bazén správně staráte.