Hledáte bazénovou romantiku anebo máte rádi noční koupání? Zvolte led svítidla i do vašeho bazénu

Nasvícený bazén ve tmě
Nasvícený bazén ve tmě

Základní info, úvod

Led světlo do bazénu nemusí být pouze designovým doplňkem, ale může vám pomoci bazén více využívat. Nejen, že při využití led světel vypadá v noci bazén luxusním a okouzlujícím dojmem, ale můžete si jít zaplavat i pokud přijdete pozdě večer z práce. Nebudete si muset na zahradě svítit velkým světlem, ale postačí led světlo umístěné v bazénu. Led světla mohou měnit i barevné odstíny a lze je využít také pro odpočinek a pořádnou romantiku. Nad hlavou hvězdy, příjemné teplo a kolem vás nádherně barevně nasvícená voda. Přidáte se?

Použití, jaké jsou typy světel, jak se instalují

Určitě si vzpomínáte, jak jste se na dovolené vydali večer kolem bazénu na večeři. Určitě vás upoutalo, jak bazén v noci vypadal. Byl nádherně osvětlený a působil luxusním dojmem. Chtěli byste mít tento pocit i u vás na zahradě? Není problém, můžete.

Podvodní led světlo do bazénu může mít opravdu každý. Je zcela jedno zda máte zabudovaný nebo nadzemní bazén. Bazénová světla jsou navržena a konstruována pro všechny typy bazénů. Je potřeba si pro váš typ bazénu vybrat správné led světlo.

Výsledek bude stát za to. Budete moci relaxovat při noční obloze. Led světlo dodá nočnímu koupání další rozměr a můžete si udělat například romantickou noční koupel s manželkou nebo přítelkyní.

V případě zabudovaného nebo nadzemního bazénu se můžete poohlédnout po světlech se kterými nebudete mít vůbec žádnou práci s instalací. Bazénové světlo stačí pomocí polymerového lepidla nalepit k okraji bazénu, nebudete dokonce muset ani odpouštět vodu. Určitě si hlídejte na balení světla, jestli se hodí pro váš typ bazénu. Jsou světla, která jsou určena pro keramické, betonové nebo sklolaminátové typy bazénů, ale jsou nevhodná pro plastové bazény.

Stejně tak jednoduché je instalovat i magnetické led světlo do bazénu. Pomocí magnetu se přichytí k okraji bazénu. Díky magnetu nebudete muset dělat žádnou díru do stěny bazénu.

Jak snadné je upevnit led světlo pomocí magnetu se můžete přesvědčit sami na tomto videu:

Některá bazénová led světla nepotřebují vůbec žádný přívod elektrické energie. Přesněji potřebují, ale energii si dokážou pomocí zabudovaného solárního panelu vyrobit sami. Jiné druhy led světel mají místo na klasické baterie 1,5V AA.

Stejně tak si můžete zabudovat podlahová světla do bazénu. Druhů a typů světel je široké množství, ale kolik led světel do bazénu je optimálních? Na tuto otázku se hledá velmi těžko odpověď. Je to čistě o vašem vkusu. Optimální, ale je držet se doporučení, že pro menší bazény stačí 2 bazénová světla a pro větší bazény 3 – 4 světla.

Často se světla instalují už při výstavbě bazénů, především těch zabudovaných. Na různých fórech najdete diskuzi, zda zvolit led nebo halogenová světla. Halogenová světla mají vyšší svítivost, ale musí se často měnit žárovky. Na rozdíl od led světel. Led světla do bazénu sice nemají tak velkou svítivost, ale mají mnohem větší výdrž žárovek. Halogenová světla jsou v dnešní době už poměrně zastaralé.

A na závěr ještě jedna vychytávka. Na trhu najdete led pásky. Těmito páskami můžete olemovat okraje schodiště, hranu bazénu, ale jsou vhodné také pro zvýraznění cesty k bazénu. Led pásky tvoří skvělý designový doplněk moderních zahrad. A aby nebylo těch vychytávek málo, zkuste si pořídit plovoucí svítidlo koule. Díky plovoucí kouli bude romantika povznesena ještě o úroveň výše. Nafukovací koule pluje po hladině a svítí několika barevnými odstíny.

Proč mít led světlo do bazénu, výhody

Kde hledat hlavní výhody led osvětlení vašeho bazénu? V první řadě to může být možnost využívat bazén po celých 24 hodin. Možná jste pracovně hodně vytížení a na plavání a odpočinek máte čas až večer, ale to už je venku tma. S bazénovými svítidly ale nejste na setmění vůbec závislí. Z plavání se navíc může stát velmi romantická záležitost.

Led světla pro bazény mají vysokou životnost žárovek a nespotřebují moc energie. Obvykle jsou pouze na baterie, popřípadě se nabíjejí pomocí solárních panelů zabudovaných do těchto svítidel. Také pořizovací cena led svítidel je příznivá. Led světla najdete na trhu již od 600,- Kč, záleží, jak moc jste nároční.

Výhodou led svítidel je možnost vybrat si svítidla, která nepotřebují téměř žádnou instalaci. Bazén nemusí být na svítidla vůbec připravený, a i přesto led světla lehce připevníte. Využívají se lepidla nebo magnety.

A v neposlední řadě je velká výhoda především ve viditelnosti. Díky led světlům se nemusíte bát, že byste zakopli o schody v bazénu nebo se bouchnuli o okraj bazénu. Plavání se tak stane i bezpečnějším.

Závěr, doporučení led světla do bazénu

Nasvícený bazén
Nasvícený bazén

Využívejte svůj bazén naplno. Nespoléhejte se pouze na dobu, kdy je venku vidět. V bazénu si můžete velmi dobře zaplavat a odpočinou si i po setmění. Obzvláště v horkých až tropických letních dnech takové noční koupání oceníte.

Led světla váš bazén povznesou na vyšší úroveň, a ještě navíc podpoříte bezpečnost nočního koupání. Doporučujeme si k led světlům pořídit třeba i led pásky nebo plovoucí svítící kouli. Upevnit led světlo zvládnete i vy za pár vteřin, tak proč do toho nejít?