Síťka do bazénu jako další střípek k čistému a průzračnému bazénu

Údržba bazénu
Údržba bazénu

Úvod

Určitě jste někdy viděli v některých filmech správce bazénu, jak chodí kolem bazénu a z vody vybírá pomocí síťky na dlouhé tyči nečistoty. Takto by to mělo vypadat i u vašeho bazénu. Síťky do bazénu jsou vhodné pro sběr povrchových nečistot, nečistot ze dna nebo obecně z vody. Síťky nenajdete pouze krátké do ruky, ale také na dlouhé tyči. Cenově jsou velmi dostupné a měly by být součástí vaší výbavy.

O síťkách do bazénu – k čemu se využívají, jaké existují druhy

Síťky do bazénu patří k nezbytnému příslušenství bazénové sestavy. Pomáhají nám k odstranění drobných nečistot z bazénu, ať už z hladiny nebo z větší hloubky. Vedle toho, ale síťky do bazénu najdete i u bazénového vysavače.

Síťky se vyrábějí ve více provedeních. Existuje hladinová síťka s krátkou rukojetí sloužící především ke sběru nečistot z hladiny bazénu. Pokud byste chtěli sbírat nečistoty ze dna, pořiďte si speciální dnovou síťku, která je konstruována tak, aby se nečistoty ze dna daly snadno zachytit, nabrat a vytáhnout z bazénu ven.

Síťka do bazénu s tyčí je vhodná pro využití u větších bazénů, kde byste se pomocí hladinových sítěk nedokázali dostat do všech míst.

Síťka do bazénového vysavače

Síťka s teleskopickou tyčí

Dnové bazénové síťky

Závěr a doporučení

Bazén plný listí
Bazén plný listí

Pokud máte na zahradě postavený bazén, měli byste ve své výbavě mít síťky na čistění do bazénu. Jsou vhodné pro všechny rozměry a typy bazénů. I když máte třeba jen menší nafukovací bazén, pro čištění a udržení průzračné vody bez nečistot se bude síťka hodit.

Bazénové síťky jsou cenově velmi levná záležitost. Základní hladinové síťky pořídíte už od 50,- Kč. Větší síťky pak kolem 250,- Kč. Tak proč si síťku nepořídit?