Zastřešení bazénu nemusí být drahou záležitostí, nejlevnější zastřešení seženete už od 5 tisíc

Zastřešený bazén
Zastřešený bazén

Úvod o zastřešení bazénů

Že musí být zastřešení bazénu drahou záležitostí, na kterou nemáte peníze? Kdepak. Hodně záleží na typu zastřešení a velikosti bazénu. Nejlevnější bazénové zastřešení se dají pořídit řádově za pár tisíc korun, popřípadě si můžete zastřešení vyrobit sami. Šikovní kutilové dokážou vyrobit zastřešení svépomocí. Dobrým tipem může být zastřešení v podobě stanu, se kterým se lehce manipuluje a stačí jen umístit nad bazén. Zastřešení může plnit krycí roli (před nečistotami nebo pádem dítěte), ale také zvyšovat komfort koupání. Pokud zvolíte dostatečně vysoké zastřešení, můžete pod ním i plavat. Ve článku vám ukážeme, jak si zastřešení vyrobit svépomocí.

Druhy zastřešení bazénu, jejich instalace, cena

Není zastřešení jako zastřešení. Žádný bazén by ale neměl zůstat nezakrytý. Zastřešení nemusí být několik desítek tisíc drahou záležitostí. Často stačí jen obyčejná plachta, kterou na bazén natáhnete. V případě, že máte zabudovaný bazén a chcete mít zastřešení luxusní, určitě sáhnete po některém z posuvných modelů zastřešení.

Levné zastřešení bazénu může znamenat i speciální stan, který se umístí nad bazén. Říká se mu Pool House.  Je vhodný pro menší, a především nadzemní bazény. Snadno se s ním manipuluje a je velmi skladný. Uklidíte ho téměř kamkoliv. Takový stan můžete využít i pro případ zakrytí dětského písečku. Stan na zastřešení bazénu patří k nejlevnějším řeším na trhu.

Pro příklad, takové zastřešení bazénu marimex pořídíte kolem pěti tisíc korun.

Zastřešení kulatého bazénu, nadzemního

Nemusíte si vždy zastřešení kupovat, šikovní kutilové dokážou zastřešení ve své dílně nebo na zahradě vyrobit sami. Na zastřešení bazénu svépomocí je sice potřeba trochu umu, ale výsledek stojí za to. Podívat se můžete na zajímavé video jednoho z kutilů. Fantazii se meze nekladou.

Nejlevnější zastřešení bazénu – posuvné, svépomocí

Zastřešení bazénu je vhodné i pro případ obav pádu dítěte do bazénu. Pokud použijete zatahovací zastřešení, můžete mít jistotu, že se dítě do bazénu nedostane a nemůže se utopit. Podle typu zastřešení můžete mít možnost plavat v bazénu, i pokud je venku třeba deštivo. To už, ale budete potřebovat vyšší zastřešení.

Jak snadné a rychlé je postavit posuvné zastřešení bazénu, se můžete přesvědčit na videu. Posuvné zastřešení bazénu není technologicky obtížné. Stačí namontovat žlaby / lišty, ve který bude zastřešení jezdit. Zastřešení sešroubujete a můžete využívat. Pokud se tím zabýváte, není problém namontovat tento typ zastřešení do pěti minut.

Zastřešení bazénu video návod

Zastřešení bazénu alukov

Alukov je společnost, která se zastřešením bazénů zabývá řadu let a ve svém portfoliu má řešení v řadě provedení. Zastřešení se provádí ve třech hlavních skupinách – nízké, střední a vysoké. Vysoké umožňuje plavání a užívání bazénu i při zatažení. Nízké zastřešení je vhodné spíše jen jako kryt bazénu před nečistotami nebo před spadnutím dětí.

Závěr a doporučení zastřešení bazénů

V případě, že máte na zahradě bazén, zkuste pouvažovat nad jeho zastřešením. Budete mít pocit bezpečí, jelikož vám do něj nemohou spadnout děti. Zastřešení pomůže také s ochranou před napadáním nečistot.Pokud zvolíte vyšší zastřešení, můžete se dokonce koupat, i když venku zrovna nebude moc hezky. A to se vyplatí. Vaše koupací sezona tak bude využita na maximum. Bazénové zastřešení si můžete vyrobit svépomocí podle některého z video návodů nebo koupit nějakou levnou a přenosnou variantu. Zastřešení se vyplatí.